04.03.2014 - Pierwsze spotkanie KNHD w nowym semestrze

Pierwsze spotkanie Koła Naukowego Historii Doktryn w II semestrze odbędzie się we wtorek 4 marca 2014 r., o godz. 18.45 w sali numer 221 w Pałacu Larischa.

Po pierwszym semestrze pełnym tradycyjnych referatów nadszedł czas, by wpuścić na nasze spotkanie powiew świeżości i nieco odmienić jego formułę.  Kontynuując tradycję debat KNHD oraz nawiązując do aktualnych wydarzeń na Ukrainie, zapraszamy na dyskusję poświęconą tendencjom rewizjonistycznym na świecie oraz szansom zapobieżenia międzynarodowym konfliktom.

Po zakończeniu panelu w sali KNHD, dyskusja przeniesie się z szacownych uniwersyteckich murów do nieco mniej szacownych (lecz za to bardziej komfortowych i przyjaznych studentom) piwnic jednego z krakowskich lokali.


Zajmiemy się między innymi: 
skutecznością organizacji międzynarodowych w zapobieganiu napięciom militarnym i dyplomatycznym
-  nową rosyjską doktryną obrony ludności rosyjskojęzycznej poza granicami państwa (przykłady Gruzji, Ukrainy i republik środkowoazjatyckich)
- tendencjami rewizjonistycznymi głoszonymi przez stronnictwa w Europie (przykłady Ukrainy, Węgier, Polski, Niemiec oraz Serbii)
- koncepcją "końca historii" głoszoną przez F. Fukuyamę i jej kompromitacją

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i prosimy o punktualne przybycie!

W kolejnych tygodniach w ramach spotkań KNHD odbędą się spotkania z pracownikami Katedry Historii Doktryn, których celem będzie zintegrowanie środowiska członków koła i pracowników naszej katedry. Więcej informacji wkrótce!
Data opublikowania: 24.11.2013
Osoba publikująca: Piotr Morawski