Publikacja: "Idea jako 4 czynnik produkcji – zagadnienia badawcze na styku myśli politycznej i prawnej oraz ekonomii i gospodarki"

Zaproszenie do publikacji zbiorowej
 
W imieniu Koła Naukowego Historii Doktryn WPiA UJ, zapraszamy Państwa do współautorstwa publikacji zbiorowej w ramach projektu 4 czynnik produkcji dofinansowanego w ramach projektu Stypendium im. Lesława A. Pagi zatytułowanej:
 
Idea jako 4 czynnik produkcji – zagadnienia badawcze na styku myśli politycznej i prawnej oraz ekonomii i gospodarki
 
Zapraszamy do nadsyłania artykułów na tematy dotyczące następujących obszarów:
  • podłoże polityczno-doktrynalne instytucji gospodarczych (np. bankowość islamska, spółdzielczość, związki zawodowe itd.)
  • myśl ekonomiczna u podstaw systemów politycznych (np. marksizm, libertarianizm)
  • polityka i idea, a transformacje systemów gospodarczych (np. rewolucje komunistyczne, prywatyzacja i urynkowienie);
  • podłoże gospodarcze zdarzeń historycznych (np. upadki państw czy wybuchy wojen z przyczyn ekonomicznych)
Do 30 maja oczekujemy na krótkie abstrakty (szczegółowe wymogi podane są w informacji w linku poniżej) przesyłane na adres knhd.uj@gmail.com. Zaakceptowanie przez recenzentów abstraktu gwarantuje, że artykuł zostanie przyjęty do publikacji, jeżeli recenzja ostatecznego tekstu nie wykaże istotnych błędów. Możliwe jest oczywiście przesłanie całego artykułu już w tym terminie.
Ostateczne wersje artykułów o objętości około 20 000 do 30 000 znaków należy przesłać do 20 czerwca 2014 r. pod adres knhd.uj@gmail.com.
 
Można przesłać w powyższym terminie sam artykuł, bez wcześniejszego przesyłania abstraktu. Wówczas nie zagwarantujemy jednak, że artykuł zostanie opublikowany nawet w wypadku otrzymania pozytywnej recenzji, ponieważ objętość tomu jest ograniczona.
 
Publikacja ukaże się w formie książki elektronicznej do końca lipca 2014 r. Publikacja w formie drukowanej jest możliwa w późniejszym okresie, zależnie od środków, które zdobędziemy na ten cel.
 
Zapraszamy do udziału w naszym projekcie i czekamy na Państwa abstrakty oraz artykuły!!!

https://drive.google.com/file/d/0B-EYpP_lES4RTkthREZCT1Fia1E/edit?usp=sharing

Data opublikowania: 31.10.2013
Osoba publikująca: Piotr Morawski

zobacz również